Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2014

ΣΑΛΑΜΙΣ ΓΟΝΙΜΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 3-1 ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ

Παλικαρίσια νίκη για την Σαλαμίνα,που μπροστά περίπου σε 400 θεατές και αγωνιζόμενη σε όλο το β ημίχρονο με 10 παίκτες,έκανε την ανατροπή και νίκησε το Μεγαλοχώρι με 3-1.
Το Μεγαλοχώρι άνοιξε το σκόρ στο πρώτο λεπτό του αγώνα,με τον Σιμεόνοφ και μετά απο λάθος συνεννόηση των αμυντικών!
Η Σαλαμίνα αντέδρασε χάνοντας αρκετές ευκαιρίες,αλλά και πέναλτι που εκτέλεσε ο Μουτίδης και απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Κεραυνού!
Η ισοφάριση για το Γόνιμο ήρθε στο 38'με γκόλ του Γκέκα.
Στο ημίχρονο του παιχνίδιου υπήρξε επεισόδιο με παίκτη του Γονίμου και παράγοντα του Μεγαλοχωρίου και ακολούθησε σύρραξη φιλάθλων και παραγόντων που ηρέμησαν τα πνεύματα....
Στο β ημίχρονο η Σαλαμίνα ξεκίνησε με 10 παίκτες,αφού αποβλήθηκε ο Χρυσοπλαρίδης λόγο του επεισοδίου!
Μετά απο την αποβολή όλοι περίμεναν να δούν το Γόνιμο να παίζει κλειστά,απεναντίας όμως υπήρξε μονόλογος των παικτών του Χρήστου Σαββίδη,που έπαιζαν μονότερμα το Μεγαλοχώρι.
Αφού προηγήθηκαν πολλές κλασικές χαμένες ευκαιρίες και δοκάρι,η Σαλαμίνα με τον Γκέκα έκανε την ανατροπή με 2-1,για να κλείσει το σκόρ στο 84'ο Καλαιτζίδης σημειώνοντας το 3-1.
Η εμφάνιση αυτή της Σαλαμίνας(ειδικά του β ημιχρόνου)ήταν η καλύτερη μέχρι στιγμής στο φετινό πρωτάθλημα!

Κουρτέσης και Ελευθεριάδης(ντελαπένια).

Στο βολέ ο Μπαμπούρης
Πανταχού παρόν ο Παπαδόπουλος...

Δηλώσεις των πρωταγωνιστών
Νικολαιδης
Θα ακολουθήσει το ΒΙΝΤΕΟ του αγώνα,αλλά προς το παρόν δείτε το ΒΙΝΤΕΟ με τα επεισόδια πατώντας ΕΔΩ